AKTUALNOŚCI

 

Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków w 2024r.

Szanowni Klienci!

 

Miło nam poinformować, że dnia 02.04.2024 zostanie wznowiony nabór wniosków w ramach programu „Przydomowa oczyszczalnia” dla Województwa Śląskiego. Ogłoszenie o zwiększeniu puli planowanego budżetu i kontynuacji pojawiło się już na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach więc zachęcamy do zapoznania się z obowiązującą procedurą.

 

Aby termin złożenia wniosku został zachowany decyduje o tym data jego wpływu na skrzynkę podawczą Funduszu (ePUAP), która znajduje się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej Urzędu lub data wpływu wersji papierowej na biuro podawcze.

 

 

 

Jak uzyskać dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków?

 

Niezmiennie jak to było w poprzednich edycjach konieczne jest uprzednie założenie konta w portalu Beneficjenta, wypełnienie wniosku o dofinansowanie do przydomowej oczyszczalni ścieków w wersji elektronicznej i dołączenie go na skrzynkę podawczą konta. Wykaz potrzebnych dokumentów jest szczegółowo rozpisany i przymierzając się do skorzystania z dotacji warto się odpowiednio wcześniej przygotować tak by w momencie otwarcia naboru mieć możliwie skompletowane dokumenty.

 

Formalności do załatwienia jest dość sporo. Oprócz podstawowych załączników takich jak pozytywna opinia z Urzędu Miasta/Gminy czy pismo z wodociągów potwierdzające brak kanalizacji sanitarnej potrzebne są pozostałe zgłoszenia w Urzędach.

 

 

 

Pełna dokumentacji zgłoszeniowa powinna obejmować:

  • Zgłoszenie Robót Budowlanych do Wydziału Architektury i Budownictwa (najczęściej zgłoszenie załatwia się w Starostwie Powiatowym)
  • Zgłoszenie Wodnoprawne do Nadzoru Wodnego (Zgłoszenie dotyczy rozsączenia ścieku oczyszczonego w gruncie czyli wykonanie urządzenia wodnego)
  • Zgłoszenie Eksploatacji do Wydziału Ochrony Środowiska (zgłoszenie użytkowania do Urzędu Miasta/ Gminy)

Warto dodać, że decydując się na naszą firmę możecie Państwo zlecić nam załatwienie wszelkich formalności. W przypadku pytań lub wątpliwości – służymy swoją wiedzą i doświadczeniem, oraz jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

Wszelkie informacje mogą Państwo znaleźć na stronie WFOŚ w Katowicach (link poniżej)

https://www.wfosigw.katowice.pl/program-pilotazowy-przydomowa-oczyszczalnia.html

 

Dokumenty do pobrania: