AKTUALNOŚCI

 

Serwis przydomowej oczyszczalni ścieków

Coraz częściej gospodarstwa domowe, które nie mają podłączenia do kanalizacji miejskiej decydują się na wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Warto podkreślić, że każde urządzenie wymaga okresowej kontroli i przeprowadzenia podstawowych czynności. Nasi Klienci mogą również skorzystać z oferowanych przez nas usług serwisowych i kompleksowej obsługi urządzenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów proponujemy fachowy serwis, doradztwo oraz przegląd. Warto podkreślić, że oczyszczalnia nie jest mechanizmem awaryjnym, należy jednak pamiętać o kontrolowaniu jej elementów i okresowym wywożeniu osadu nadmiernego. Eksploatacja oczyszczalni przydomowej nie jest skomplikowana i zwykle nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Czynności serwisowe można oczywiście z powodzeniem wykonać samodzielnie, jednak w obecnych czasach i natłoku bieżących spraw nie zawsze mamy na to czas lub zwyczajnie wolimy zlecić to firmie posiadającej fachową wiedzę czy odpowiednie narzędzia. Prawidłowo zainstalowana i użytkowana oczyszczalnia nie powinna przysparzać problemów jeśli jednak pojawi się jakiś problem zwykle powód to nieprawidłowa eksploatacja urządzenia. Inną przyczyną konieczności modernizacji bądź naprawy przydomowej oczyszczalni ścieków są błędy montażowe popełniane przy samodzielnym montażu lub instalacji wykonanej przez nieodpowiednią firmę– dlatego też ważne jest aby zadanie to zlecić sprawdzonej i doświadczonej firmie.

 

Przegląd oczyszczalni obejmuje szereg czynności, w których można wyszczególnić między innymi:

  • sprawdzenie jakości i ilości osadu w poszczególnych komorach oczyszczalni
  • sprawdzenie działania i ustawień pracy sterownika, filtrów, dmuchawy, pływaków pompy, czy innych podzespołów
  • oględziny wizualne miejsca zamontowania oczyszczalni oraz dalszej instalacji
  • naprawy w przypadku uszkodzenia, wymiana wadliwych elementów, dostawa części zamiennych dla sprężarki czy osprzętu elektrycznego

Serwis urządzenia zapewnia bezawaryjną pracę, pozwalając na wydłużenie żywotności oczyszczalni i uniknięcie problemów związanych z ewentualną modernizacją. Warto również wspomnieć, że oprócz okresowych prac serwisowych to przede wszystkim prawidłowa eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie przez wiele lat.