AKTUALNOŚCI

 

Oczyszczalnie biologiczne - w trosce o środowisko naturalne

Pewnie większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę pełni wybór dobrej oczyszczalni ścieków dla środowiska naturalnego. Przez pryzmat ekologii zazwyczaj myślimy bardzo globalnie, a przecież mówi się, że kropla drąży skałę więc każde nawet drobne działanie ekologiczne ma sens. Środowisko to nic innego jak całokształt otaczających nas elementów zarówno tych naturalnych i tych powstałych na skutek działalności człowieka. Wszystko to połączone stanowi funkcjonalną całość. Człowiek zmaga się z przyrodą, którą za wszelką cenę starał się opanować i podporządkować do spełnienia swoich potrzeb. Szybkie przemiany gospodarczo-społeczne wywołane przez postęp naukowo-techniczny, chęć posiadania i nadążania za tym wszystkim tworzy rodzaj błędnego koła, ponieważ ludzie z jednej strony nie chcą rezygnować z dobrodziejstw i postępu cywilizacji, a z drugiej widzą jakie negatywne skutki to ze sobą niesie jak np. zanieczyszczenia wód czy powietrza atmosferycznego, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, degradacja gleb czy masowe wysypiska. Należy obiektywnie przyznać, że nasze otoczenie jest skażone, wiele terenów jest zaniedbanych i zniszczonych, trzeba więc podjąć odpowiednie kroki by przeciwdziałać dalszemu pogłębianiu się tego procesu. Oprócz takich podstawowych kwestii jak oszczędzanie energii elektrycznej, segregowanie odpadów, wymiany starych pieców, oszczędzanie wody warto zwrócić uwagę na gospodarkę wodno-ściekową. Odpowiednie dobranie przydomowej instalacji pozwoli na ochronę przyrody, a także na poprawę komfortu naszego życia codziennego.

Oczyszczalnia biologiczna to doskonałe rozwiązanie do oczyszczenia ścieków wytworzonych w naszym domu.

 

Tego typu inwestycje należy rozpatrywać przede wszystkim w aspekcie długoterminowym, ponieważ trzeba przyznać, że jest to kosztowna inwestycja ale w perspektywie czasu bardziej opłacalna i mniej kłopotliwa niż budowa tradycyjnego szamba. Bezodpływowe zbiorniki, które są rzeczywiście szczelne są bardzo problematyczne i kosztowne w utrzymaniu, ponieważ wywóz ścieków w obecnych czasach jest drogi. Warto mieć również na uwadze fakt, iż coraz więcej Urzędów zaczyna monitorować i kontrolować specyfikę gospodarki wodno-ściekowej na swoich terenach więc czas tanich „dziurawych szamb” pomału dobiega końca, a zastosowanie certyfikowanych oczyszczalni ścieków pozwala uniknąć nam problemów na przyszłość.

 

W czasach bardzo szybkiego rozwoju cywilizacyjnego, ciągłych zmian, nowości i natłoku pracy nie zawsze dostrzegamy jak nasze życie wpływa negatywnie, a wręcz czasem destrukcyjnie na środowisko naturalne. Musimy pamiętać, że środowisko wpływa na człowieka, ale to przede wszystkim my oddziałujemy na otoczenie. Chyba każdy z nas chce żyć w ładnym, czystym i „zdrowym domu”, coraz częściej stykamy się z takimi pojęciami jak „ochrona środowiska”, „ekologia”. Media nieustanie wypuszczają nowe kampanie promujące „eko życie” i na szczęście coraz większe grono ludzi zauważa, że nawet drobne czyny potrafią dać zadowalające efekty. Przyjmując postawę przyjazną środowisku, zmieniając swoje nawyki możemy znacznie przyczynić się do poprawy środowiska naturalnego. Każdy z nas powinien mieć świadomość, że człowiek jako żywy organizm to integralny element środowiska naturalnego, ciągle pozostający w interakcji ze środowiskiem przyrodniczym i mający na niego nieustanny wpływ. Niestety presja jaką wywieramy na przyrodę często zaburza równowagę środowiska naturalnego i poszczególnych ekosystemów. Ochrona tych wartości powinna polegać przede wszystkim na racjonalnym gospodarowaniu poszczególnymi zasobami przyrody, ponieważ jej stan zależy przede wszystkim od każdego z nas. To my decydujemy o tym czy chcemy zainwestować w zbiornik na deszczówkę czy wymienić stare dziurawe szambo na biologiczną oczyszczalnię ścieków, dzięki takim podstawowym działaniom mamy szansę wspierać otaczającą nas przyrodę i dać przykład swoją ekologiczną postawą.

 

Na co dzień nasza firma specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i montażu przede wszystkim oczyszczalni biologicznych, a dzięki doświadczeniu i zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie dopasować instalację do potrzeb naszych Klientów i wymagań środowiska. O jakość produktu dbamy na każdym z etapów realizacji, nasze oczyszczalnie ścieków posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty poświadczające o tym, że są to urządzenia naprawdę ekologiczne. Prawidłowo użytkowana oczyszczalnia oczyszcza ścieki do takiego stopnia jak woda drugiej klasy czystości więc odprowadzone do gruntu lub wód powierzchniowych ścieki są wprowadzane bez ryzyka skażenia. Wodę również możemy gromadzić i wykorzystywać np. do podlewania terenu zielonego co daje nam jeszcze więcej korzyści, ponieważ nie musimy pobierać wody z wodociągu, a co za tym idzie oszczędzamy pieniądze i żyjemy bardziej ekologicznie.

 

Wszystkich rozważających wykonanie oczyszczalni ścieków do swojego domu zachęcamy do kontaktu, postaramy się sprostać Państwa oczekiwaniom oraz udzielić kompleksowych i rzetelnych informacji.